Forum studentów Wydziału Matematyki Stosowanej AGH

Forum wszystkich studentów WMS
Teraz jest Śr, 12 gru 2018, 15:09

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 04 sty 2015, 22:34 
Potrafi liczyć do dziesięciu

Witam,
Jestem tegorocznym maturzystą, który niebawem stanie przed wyborem kierunku studiów. Od ponad roku zastanawiam się co powinienem wybrać, zastanawiałem się już nad, m.in. Automatyką i Robotyką, Elektroniką, Mechanika i Budową Maszyn, Informatyką Stosowaną, jednak od pewnego momentu, coraz mocniej myślę nad Matematyką na WMS.

Dlaczego matematyka?
Jest to niejako przedmiot, który zaczął mi w liceum sprawiać frajdę. Nigdy nie miałem z nim problemów, aczkolwiek lenistwo powodowało spore braki, w szkole średniej jednak, chcąc nie chcąc, trzeba było zacząć się uczyć. Oczywiście interesuję się też mechaniką, elektroniką i kilkoma innymi dziedzinami, ale nie na tyle, by spędzić z nimi pięć kolejnych lat.

Osobiście nie widzę się w pracy nauczyciela/wykładowcy,etc. dlatego skłaniałbym się ku programowaniu. Właśnie w tym miejscu pojawia się pytanie, czy Matematyka na WMSie + chęć samo doskonalenia się w tym kierunku, da mi solidne podstawy pod pracę programisty? A jeżeli tak, to czy jest to programowanie nisko czy wysokopoziomowe? A i rzecz najważniejsza, czy student Matematyki na WMSie będzie miał w ogóle czas na rozwijanie jednej, konkretnej dziedziny, w której chce się rozwijać?

PostNapisane: So, 24 sty 2015, 22:03 
Z Cauchy'm jest na "ty"

podstawy na pewno da. z drugiej strony będzie wymagać znacznie więcej indywidualnej pracy niż na automatyce.

PostNapisane: So, 07 lut 2015, 13:56 
Potrafi liczyć do dziesięciu

Jaka jest alternatywa pracy po matematyce? Chodzi o konkretne stanowiska.

PostNapisane: Pn, 16 lut 2015, 22:10 
Z Cauchy'm jest na "ty"

Popularne branże to informatyka, bankowość. Stanowisk może być bardzo wiele, np. szeroko rozumiany "analityk" co może oznaczać wiele różnych rzeczy. Studia matematyczne to taki certyfikat na inteligencję. :)

Strefa czasowa: UTC + 1