Forum studentów Wydziału Matematyki Stosowanej AGH

Forum wszystkich studentów WMS
Teraz jest Śr, 12 gru 2018, 14:51

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 31 paź 2014, 15:23 
Potrafi liczyć do dziesięciu

Chcialabym studiowac Matematyke Stosowana. Jak kazdy maturzysta mam watpliwosci co do studiow. Niewatpliwie kocham matme i naprawde dobrze ja przyswajam. Jestem na mat-fizie jednak fizyka zupelnie mnie nie interesuje. Chcialabym isc na CZYSTA matme. Jednak po przeczytaniu roznych opinii okazuje sie ze na WMSie jest programowanie. Przyznaje ze z informatyki jestem zielona. Jestem rocznikiem nowej podstawy programowej gdzie informatyka to tylko przedmiot dodatkowy => nikt sie do tego nie przykladal ( nauczyciele rowniez). 1 Czy moze mi to przeszkodzic ? 2. Czy poziom angielskiego jest wysoki? 3. Czy okolo 800-850 pkt wystarczy ? 4. Duzo pkt to tak naprawde ile ? 5. Czy akademiki to atmosfera nauki czy smak nieustajacych imprez ? Czy warto w nich mieszkac? 6. Czy mozna po prostu polubic te studia i traktowac je jako dobry czas czy raczej zakuwanie zakloca nam wieszosc zycia ? 7. Czy studiuja tam przecietni uzdolnieni ludzie czy raczej geniusze narodu :D ?

PostNapisane: Śr, 05 lis 2014, 19:22 
Potrafi liczyć do dziesięciu

Dużo pytań, dużo niepokoju, a forum niby jest, ale jak widać prawie martwe - zajrzałem raz na rok, więc mogę coś odpowiedzieć 8)

Cytuj:
Chcialabym isc na CZYSTA matme

Czysta matma kojarzy mi się jedynie z zakuwaniem na **UJocie. Doliczyłbym do tego obranie za cel życiowy zostanie nauczycielem/wykładowcą.
Oczywiście są inne opcje, ale jak dla mnie wydają się być wyjątkowo ograniczone.

http://www.wms.agh.edu.pl/index.php?m=2&p=3 - tu możesz przyjrzeć się z jakimi zagadnieniami powiązane są specjalizacje (i czy coś Cię interesuje)

Co do pytań...
1. Przeszkodzić może wszystko i nic - zwykła systematyczność w zupełności wystarczy
2. Są różne grupy (po teście na początku jest się rozdzielanym do grup według wyników)
3. http://www.agh.edu.pl/kandydaci/informacje-podstawowe/progi-punktowe/progi-punktowe-studia-stacjonarne-pierwszego-stopnia/ - progi z ostatnich 5 lat
4. przeanalizuj powyższe i pomyśl
5. Akademik naszego wydziału (Omega) to zdecydowanie atmosfera nauki - rzadko zdarzają się grubsze imprezy +większość ludzi ciężko namówić na imprezy / w ogóle na piwo.
Co do samego mieszkania... jest zajebiście! Nie masz uporczywych sąsiadów skarżących się po nocach z powodu imprezy (a przynajmniej nie dzwonią na policję po 22), współlokatora zawsze można wymienić jak nie pasuje, masz kontakt ze wszystkimi rocznikami (łatwiej o notatki, pomoc, materiały z kolokwiów z poprzednich lat etc.)
Wszystko zależy od Ciebie - możesz się odciąć i siedzieć ciągle w swoim pokoju oraz uczyć / możesz ciągle imprezować (jak będziesz organizować w swoim pokoju) / możesz zachować zdrową równowagę.
6. Osobiście dzielę studiujących na 4 grupy:
I) geniusze,
II) ogarniający materiał tuż przed kolosami i sesją (niepoprawni optymiści - patrz ja),
III) systematycznie ucząca się reszta
IV) "co ja tutaj robię" / nie uczę się

IV grupa odpada do max 2 roku, a III jest najliczniejsza - statystyki pokazują, że większość studiujących na wyższych latach należy do tej grupy
Wniosek:
zwykła systematyczność wystarczy do uczynienia Cię kimś wyjątkowym! (niewątpliwie ukończenie tych studiów jest czymś wyjątkowym)

Osobiście uważam, że pytania 3 i 4 wnikają z lenistwa (chyba każdy potrafi wstukać w "gugle" i wyciągnąć wnioski) :lol: (bez urazy)
Prawdopodobnie nie zajrzę tutaj przez następny rok :P w razie kolejnych pytań czekaj ('n' minut/godzin/dni/tygodni/miesięcy/lat) na odpowiedź lub pisz na bartekmoskala@gmail.com :roll:

Strefa czasowa: UTC + 1