Forum studentów Wydziału Matematyki Stosowanej AGH

Forum wszystkich studentów WMS
Teraz jest Śr, 12 gru 2018, 14:51

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 06 maja 2011, 23:57 
Potrafi liczyć do dziesięciu

Witam, wszystkich serdecznie :)

Cieszę się, że znalazłem to forum, bo mam kika pytań do Was:D otóż zamierzam od października rozpocząć studia II stopnia na Waszym wydziale i jestem zainteresowany specjalnością matematyka w informatyce. Równocześnie zaczynam już niedługo pracę w Krakowie i muszę poinformować pracodawcę, w jakim wymiarze godzin mógłbym być dostępny, gdybym (jeśli dobrze pójdzie ;) ) rozpoczął magisterkę. Na wydziałowej stronie znalazłem informację, że każdy student układa sobie plan indywidualnie przy uwzględnieniu pewnych zasad. Są pewne przedmioty, które można sobie dobrać wedle uznania, tylko (z tego co zrozumiałem) trzeba tego dokonać od razu dla całego toku studiów. Moje pierwsze pytanie: czy można np. przed drugim semestrem dokonać korekty tego planu i zamienić jeden z przedmiotów na inny? Zauważyłem, ze przedmioty podzielone są tylko na semestr letni i zimowy. Czy to oznacza, że przedmiot, który ja wybiorę na pierwszy semestr ktoś inny może sobie wziąć na trzeci semestr? Kolejna moja prośba, to czy ktoś mógłby mi pokazać przykładowy harmonogram zajęć (może ktoś z Was ma jeszcze grafik z pierwszego semestru)?

A jak ma się sprawa z wykładami? Są one obowiązkowe, czy np. można sobie niektóre darować? :D

I tak z trochę innej beczki: macie jakieś informacje o ITSie?:D Jakie są wymagania, by rozpocząć studia w takiej formie i czy możliwe to jest od pierwszego semestru, tym bardziej, że jestem z "obcej" uczelni :D I stopień kończyłem na Politechnice Śląskiej :)

PostNapisane: N, 08 maja 2011, 13:01 
Z Cauchy'm jest na "ty"

Plany zajęć WMS (bieżące i archiwalne) możesz znaleźć pod tym linkiem.

PostNapisane: N, 08 maja 2011, 22:24 

Jedni mówią, że ponoć będzie można wprowadzać małe zmiany, inni że nie; a jak to będzie w praktyce wyglądać to nie wiadomo :D Jak najbardziej może się zdarzyć, że przedmiot z Twojego I-go semestru ktoś inny będzie miał na III-cim. Same rozkłady zajęć są układane po przeanalizowaniu planów studiów, które złożyli studenci. Na grupy ćwiczeniowe i tak trzeba będzie zapisywać się oddzielnie w dziekanacie. Jeśli chodzi o wykłady to oczywiście w większości są nieobowiązkowe.

Ostatnio edytowano Pt, 29 lip 2011, 12:00 przez Piotrek1989, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Śr, 11 maja 2011, 14:00 

Dzięki za rozwianie moich wątpliwości i za link do starych planów. Postaram się teraz orientacyjnie ułożyć swój plan. Tak jeszcze w kwestii upewnienia się, na II stopniu nie ma obowiązkowych zajęć (takich jak WF bądź język obcy) nieuwzględnionych w rozpisce?

PostNapisane: Śr, 11 maja 2011, 21:37 

WF i język obcy są tylko na pierwszym stopniu.

PostNapisane: So, 04 cze 2011, 10:53 

Hejej,
nie chcę zaśmiecać nieswojego forum kolejnymi wątkami, dlatego dopiszę się do kolegi.

Mam pytanie odnośnie specjalizacji na II stopniu. Jak ma się sprawa z "mieszaniem" specjalizacji. Zakładam, że taka opcja oczywiście istnieje, bo właśnie z tego względu zainteresowałam się Waszym wydziałem. Chodzi mi głównie o sprawę nazwania specjalizacji na dyplomie tj. czy mogę obrać konkretną specjalizację i powymieniać sobie kilka przedmiotów, albo dobrać ponad bazowe 30 ectsów, a mimo to nie pozostać człowiekiem bez formalnej specjalizacji?
Mam świadomość, że to dotyczy spraw raczej kosmetycznych, ale zawsze warto wiedzieć :].

Pozdrawiam,
K.

PostNapisane: So, 04 cze 2011, 16:31 

Możesz wybrać dwie specjalności, aczkolwiek aby mieć je zaliczone, musisz zrealizować obowiązkowe przedmioty na każdą z nich i zdać egzaminy z przedmiotów, z których dana specjalność przewiduje egzamin :)

PostNapisane: So, 04 cze 2011, 20:40 

O, to jest bardzo dobra wiadomość :).
Śliczne dzięki.

PostNapisane: Pn, 11 lip 2011, 19:06 

z tego co mi się wydaje możesz zrobić też bazową specjalność a z innej wziąć tylko przedmioty które Cię interesują
wtedy na dyplomie będziesz mieć specjalność którą w całości skończyłeś ale dodatkowo powinieneś mieć wyszczególnione kursy które ukończyłeś nadprogramowo ;)

przynajmniej 'za moich czasów' tak było...

Strefa czasowa: UTC + 1