Forum studentów Wydziału Matematyki Stosowanej AGH

Forum wszystkich studentów WMS
Teraz jest Śr, 12 gru 2018, 14:51

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 20 maja 2010, 18:52 
Potrafi liczyć do dziesięciu

Przeczytałam poprzednie tematy i muszę przyznać,że trochę się zmartwiłam. Poważnie myślę o matematyce stosowanej,bo chociaż jestem po ogólnej klasie to zdawałam rozszerzoną matematykę i generalnie jest to jedyny przedmiot,kótry lubię:) Zawsze słyszałam ,że po ahg perspektywy są ogromne,ale z tego co czytałam na forum to wms nie przygotowuje wystarczająco, np. do pracy związanej z finansami, czy dobrze zrozumiałam? Mam dylemat czy wybrać FiR czy Matematykę stosowaną,wiadomo - na finansach matematyki jest mało, co bardzo mnie martwi. Nie wiem co wybrać( chodzi o lepsze perspektywy).
Drugi dylemat odnosi się do fizyki, która wchodzi w skład przedmiotow na wms na agh ( już mniej więcej zapoznałam się z planem, chyba 2 rok) - czy osoba,która jest "afizyczna", nigdy nie miała doczynienia z prawdziwą fizyką, poradzi sobie z zaliczeniem?
Dylemat nr 3: Jeżli matematyka przeważy nad FiR- lepiej wybrać majce na ahg czy na politechnice?

z góry dziękuję za odpowiedź:)

PostNapisane: Pt, 21 maja 2010, 13:25 

Cóż można powiedzieć - nie ma wielu osób na matematyce po profilach ogólnych - ale po technikach ekonomicznych (na których matematyki tez chyba za wiele nie ma już spotyka się ludzi) - mówię tutaj o osobach które się utrzymały...
Ale jeżeli lubisz (bardzo a nawet bardziej) matme to może się uda - z doświadczenia powiem że jednak praktycznie nijak ma się matma z LO do tej na AGH - materiał z liceum (przynajmniej stary program) robi się na studiach przez pierwsze 2 miesiące :P i to tylko na analizie - reszta to totalna nowość...
Trzeba przyzwyczaić się do tego że nie jest prosto i łatwo - ale systematyczność i pracowitość może byc receptą na sukces.. są osoby które się męczą u nas i nie chcą zrezygnować - ale sa też tacy którzy odchodza sami... sporo ludzi też zostaje (choć u mnie na roku raczej mało)

iss napisał(a):
Zawsze słyszałam ,że po agh perspektywy są ogromne,ale z tego co czytałam na forum to wms nie przygotowuje wystarczająco, np. do pracy związanej z finansami, czy dobrze zrozumiałam?

co prawda nie jestem po specjalności finansowej - ale jakoś nie uważam że nasi "finansiści" narzekają na przygotowanie.
Absolwenci i studenci WMS pracują w dziedzinach finansowych - w dobrych krakowskich firmach i bankach i radzą sobie bardzo dobrze - są raczej chwaleni
Bo cóż jeśli matematyka nie nauczy Cię konkretnych rzeczy z finansów - to na pewno przygotuje Cię do tego żeby szybko przyswoić sobie tą wiedzę.. Sama pracuję w dziedzinach finansowych - choć jestem po Optymalizacji - jakoś nie narzekam - na bank mam trudniej niż Ci po "finansówce" ale i tak nie wybrałabym innej specjalności - jak dla mnie to był strzal w dziesiątkę.. i choć wiele ludzi narzeka - to cóż są też Ci zadowoleni..
Wiadomo jest masa przedmiotów które kompletnie się nie przydają a trzeba to zaliczyć - ale sa też perelki :)
iss napisał(a):
Drugi dylemat odnosi się do fizyki

ja fizykę zdawalam na maturze choć czułam się z niej masakrycznie lewa - ogólnie ludzie przechodzą przez fizykę z lepszymi lub gorszymi doświadczeniami - ale nie jest to przedmiot który robi problemy..

Zachęcać Cię nie będę bo sama musisz się zdecydować co wolisz...
a co do
iss napisał(a):
Dylemat nr 3: Jeżli matematyka przeważy nad FiR- lepiej wybrać majce na ahg czy na politechnice?

to na polibudzie na pewno jest łatwiej - a co lepiej wybrać - skoro jestem na AGH to tylko jedna odpowiedź mi się nasuwa - ale zależy jak się czujesz przygotowana do tych studiów - zawsze jak nie dasz rady na WMS możesz się przenieść na polibudę - tam ponoć chętnie przyjmują ludzi którzy uciekają z WMS :P

co do finansów ci nic nie powiem bo to nie moja działka - dla mnie po prostu nuda..

miłej rozkminy życzę :)
i sorry jak coś nieskładnie napisalam..

PostNapisane: Pt, 21 maja 2010, 16:57 

Bardzo dziękuję za odpowiedź, cieszę się,że odpowiedział mi absolwent, bo właśnie najbardziej chodzi mi o perspektywy jakie są po tym kierunku.
Otóż to- boję się nudy na ekonomicznym, nigdy nie miałam doczynienia z ekonomią "głęboko pojętą", a matematyka wręcz odwrotnie - nudna być nie może:) Skoro program nauczania z liceum o wiele różni się od tego co jest nauczane na studiach to mam nadzieję,że mój ogólny profil z matematyki nie przeszkodzi, gorzej z tą fizyką.
Także teraz jedynie pozostaje dylemat FiR czy WMS.

A jeśli chodzi o języki obce- jaki jest poziom?

PostNapisane: Wt, 25 maja 2010, 13:08 

iss napisał(a):
Bardzo dziękuję za odpowiedź, cieszę się,że odpowiedział mi absolwent, bo właśnie najbardziej chodzi mi o perspektywy jakie są po tym kierunku.

nie do końca absolwent :P
raczej studentka 5 roku, która już pracuje :)

a co do perspektyw - wydział się chwali że odsetek bezrobotnych po naszym wydziale wynosi 0%

iss napisał(a):
gorzej z tą fizyką.

fizyki nie ma się co bać
wystarczy robić zadanka z ćw i jakoś to się zda
a laborki to sama przyjemność
egzamin - nie wiem ja byłam zwolniona bo się udało 4.0 z zalki mieć...

iss napisał(a):
A jeśli chodzi o języki obce- jaki jest poziom?

teraz to się lekko zmieniło
ja szłam starym systemem (stary egzamin) - więc nie wiem jak to teraz jest

potem chodziłam na hiszpanski - bardzo przyjemna atmosfera - aczkolwiek nie cisnęli i wiele się nie nauczyłam..
a angielski ktory pamiętam - to taki standard myślę...

PostNapisane: Wt, 25 maja 2010, 15:36 

Jeśli chodzi o język obcy(ja chodzę na angielski) teraz to jest podobnie jak było, nie cisną jakoś specjalnie(SJO zajmuje się językami obcymi na całym AGH). Na trzecim roku zdaje się egzamin na poziomie B2. Jest możliwość zdania egzaminu już na drugim roku (warunkiem jest posiadanie wyniku >75% z matury z j.obcego na poziomie rozszerzonym lub zajęcia na drugim roku na poziomie C) :)

PostNapisane: Pt, 04 cze 2010, 19:56 

Chciałabym się doradzić który kierunek studiów wybrać.
Liczę na wszelkie opinie i wyczerpujące odpowiedzi.
Między innymi interesują mnie te kwestie:
-trudność studiów - przyjmując że nie mam problemów z matmą z liceum i postaram się pracować systematycznie, czy dużo czasu wolnego mi zostanie?:)
-perspektywy pracy w (cóż szeroko pojętych) finansach - czy pracodawcy chętniej przyjmują ludzi z AGH czy z UEK czy nie ma na to reguły? czy ktoś spotkał się z takimi sytuacjami?
-czy po matematyce stosowanej a potem po specjalizacji finansowej będę tak samo przygotowana jak po 5-letnich studiach na Uniwersytecie Ekonomicznym
-czy na te wszystkie teorie których trzeba się uczyć na UEK są tak potrzebne?
z góry dziękuję:)
liczę na Was, że pomożecie mi dokonać wyboru:)

Strefa czasowa: UTC + 1