Forum studentów Wydziału Matematyki Stosowanej AGH

Forum wszystkich studentów WMS
Teraz jest Śr, 12 gru 2018, 16:01

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 08 lip 2009, 11:42 
Potrafi liczyć do dziesięciu

Zarejestrowany - 913 pkt, ale wciaz mam dylemat pomiedzy: budownictwem na pk, matma na agh, fir na uek lub matma na uj. Matma na AGH to byla pierwsza mysl. Tak wiec mam kilka pytan:
Czy to prawda ze po skonczeniu studiow mamy tytul mgr, a nie jak to bylo w przeszlosci mgr.inz ( czy tak wogole bylo? ) ?
Wiele osob mowi ze matma na UJ>AGH, skad bierze sie taka opinia?
Czy perspektywy zdawania egzaminow na aktuariusza lub doradce inwestycyjnego sa jak najbardziej prawdziwe po skonczeniu studiow?

PostNapisane: Śr, 08 lip 2009, 22:11 

Studiuje teraz na finansach na UEK. Osobiście uważam ze kierunek ten przygotowuje dość dobrze do egzaminu na doradce (specjalnosc doradctwo inwestycyjne, stworzona wlasnie pod ten egzamin), choc i tak trzeba włożyć w to mase roboty na wlasna reke. Najwiekszy problem na tym egzaminie to prawo i rachunkowosc, takze studia na ekonomicznej pomagaja. Kumpel kiedys zapytal sie jednego z naszych wykladowcow co trzeba zrobic rzeby zdac aktuariusza, odpowiedz brzmiala:"przepisz sie na agh". Decyzja nalezy do Ciebie.

PostNapisane: Śr, 08 lip 2009, 22:44 
Z Cauchy'm jest na "ty"

Postanowiłem wydzielić wpisy porównujące studia na WMS do innych kierunków, bo wydały mi się warte nowego wątku :)
vikingquest napisał(a):
Czy to prawda ze po skonczeniu studiow mamy tytul mgr, a nie jak to bylo w przeszlosci mgr.inz ( czy tak wogole bylo? ) ?
Inżyniera nie było nigdy na WMS.
vikingquest napisał(a):
Wiele osob mowi ze matma na UJ>AGH, skad bierze sie taka opinia?
Zależy, kto ją wygłasza i jakie bierze pod uwagę kryteria. : ) Napisałbym raczej Teoria(UJ)>Teoria(AGH), Zastosowania(AGH)>Zastosowania(UJ). Według mnie, UJ stoi na znacznie wyższym poziomie pod względem teoretycznym, natomiast w biznesie bardziej przyda się dyplom i czas spędzony na AGH.
vikingquest napisał(a):
Czy perspektywy zdawania egzaminow na aktuariusza lub doradce inwestycyjnego sa jak najbardziej prawdziwe po skonczeniu studiow?
Jeśli chodzi o doradcę inwestycyjnego, po samych studiach na pewno nie. Ten egzamin jest obszerny i dość trudny, część matematyczna jest niewielka. Do jego zdania potrzebna jest rozległa wiedza o regulacjach prawnych i znajomość praktyki działania instytucji finansowych, dlatego najczęściej podchodzą do niego osoby już w takich instytucjach pracujący albo w mniejszej liczbie absolwenci finansów i bankowości.

PostNapisane: Cz, 09 lip 2009, 12:12 

Dziekuje za szybki odzew :). Troche przeraza mnie odnalezienie sie w zawodzie ( po WMS ). Na prace w big4 nie ma co liczyc po matmie ( chyba ze sie myle ), a miejsc w bankach inwestycyjnych nie jest zbyt duzo. To samo tyczy sie pracy aktuariusza - wszystko obsadzone. Fir wydaje sie w jakims stopniu pewnym wyborem, ale z drugiej strony trzeba bylo myslec o SGH.

Nie rozumiem rowniez dlaczego jest taki niski prog - w zeszlym roku oscylowal w granicach 500 pkt. Wiec w pewnym sensie bym stracil - nie umniejszajac studentom wms.

Mialem w pewnym momencie pomysl - zaczac fir na uek i na drugim roku rozpoczac matme na agh lub odwrotnie. Ale poradzenie sobie z dwoma kierunkami jednoczesnie, zdobywajac bardzo dobre oceny wydaje sie malo prawdopodobne.

Wiem ze to ja musze podjac decyzje biorac pod uwage to co chce robic w przyszlosci, ale w tym wieku jest to co najmniej trudne do sprecyzowania. I z pewnoscia odmieni mi sie z 1000 razy.

PostNapisane: Pt, 10 lip 2009, 15:37 

vikingquest napisał(a):
Nie rozumiem rowniez dlaczego jest taki niski prog - w zeszlym roku oscylowal w granicach 500 pkt. Wiec w pewnym sensie bym stracil - nie umniejszajac studentom wms.

No cóż, jak wiesz matematyka nie jest kierunkiem popularnym, który mturzyści wybierają najchętniej, a rok temu na pierwszej liście przyjętych było aż 250 osób (gdyż zwiększono liczbę mijesc), więc automatycznie próg się obniżył... Od października studia rozpoczęło ok 200 osób.

PostNapisane: Cz, 16 lip 2009, 9:30 

Miałam dokładnie ten sam problem... ;/ 943 pkt i jakos zawsze myslalam tylko o tej matmie. dopiero ostatnio zaczelam sie zastanawiac... no bo faktycznie te progi tam sa niziutkie....
ale wybralam i w koncu jestem ;)
pozdrawiam.

PostNapisane: Cz, 16 lip 2009, 9:44 

A co myslicie o studiowaniu fir i matmy? Jeden kierunek zaczynamy na 2 roku

PostNapisane: Cz, 16 lip 2009, 9:56 

A czy nie wprowadzono ostatnio czegos takiego ze 2 kierunek jest platny?

PostNapisane: Cz, 16 lip 2009, 10:07 

Moze byc nawet platny. Chodzi mi tylko o to czy jest jakis sens w studiowaniu 2 kierunkow - czy nie lepiej skupic sie na jednym.

PostNapisane: Cz, 16 lip 2009, 11:30 
Programuje lodówkę w Mathematice

Są osoby na tym wydziale studiujące dwa kierunki i jakoś dają radę. Przeważnie drugi kierunek podejmują na 3 bądź 4 roku. Od tego roku będą także na naszym wydziale studia niestacjonarne.

PostNapisane: Cz, 16 lip 2009, 22:17 

Wracając to tematu progów punktowych: Z tego co przeczytałem na innym forum to ktoś nieoficjalnie napisał że w tym roku próg na nasz wydział wynosił 636 pkt rekrutacyjnych. Także poszedł w górę porównując z progiem zeszłorocznym.

Strefa czasowa: UTC + 1