Forum studentów Wydziału Matematyki Stosowanej AGH

Forum wszystkich studentów WMS
Teraz jest Cz, 22 sie 2019, 23:34

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 05 maja 2011, 16:02 
Potrafi liczyć do dziesięciu

Witam,
Jestem teraz na I roku, mam tylko pierwszy semestr za sobą. Mam teraz dość nie ciekawą sytuacje rodzinną i chciałem was zapytać jakie są szanse, że mógłbym dostać urlop dziekański teraz w połowie semestru? Czy jest w ogóle coś takiego możliwe ze teraz tak jakby rezygnuje z II semestru i za rok zaczynam znowu od II semestru.
Czy decyzja o przyznaniu komuś dziekanki zależy tylko od dziekana, czy są jakieś warunki które trzeba spełnić?
Liczę na jak najwięcej informacji bo jestem w tym temacie kompletnie zielony a taki roczny urlop naprawdę by mi pomógł...
z góry dzieki

PostNapisane: Pt, 06 maja 2011, 15:00 
Z Cauchy'm jest na "ty"

Zgodnie z Regulaminem Studiów AGH:

Cytuj:
§20 URLOPY
1. Dziekan może udzielić studentowi urlopu od zajęć w Uczelni na okres nie dłuższy niż jeden rok:
a) zdrowotnego, tj. w przypadku długotrwałej choroby potwierdzonej zaświadczeniem komisji lekarskiej.
b) wychowawczego, tj. w przypadku sprawowania opieki nad dzieckiem.
c) okolicznościowego, tj. z powodu ważnych okoliczności losowych;
d) zawodowego, np. w przypadku wyjazdu na studia zagraniczne lub realizację praktyk w ramach programów międzynarodowych.
e) bez podania przyczyny, udzielanego po zaliczeniu co najmniej pierwszego roku studiów jeden raz w czasie studiów, na okres nieprzekraczający dwóch semestrów.

2. Urlopu dłuższego niż określony w ust. 1, lit. a, b, c, d udziela Prorektor ds. Kształcenia.
3. Student studiujący równocześnie dwa kierunki może ubiegać się o urlop na każdym z kierunków niezależnie od stanu studiów na drugim kierunku.
4. Student powinien ubiegać się o udzielenie mu urlopu bezpośrednio po zaistnieniu przyczyny stanowiącej podstawę do jego udzielenia.
5. Urlopów wymienionych w ust. 1 udziela Dziekan na pisemny wniosek studenta złożony w terminie do 7 dni od daty zaistnienia przyczyny udzielenia urlopu, określonego w ust. 1 lit. a – d, a urlopu bez podania przyczyny w terminie wyznaczonym do ubiegania się o wpis na dany semestr.

6. Udzielenie urlopu potwierdza się wpisem do indeksu.
7. W okresie urlopu student zachowuje uprawnienia studenckie, natomiast prawo do korzystania z pomocy materialnej w tym czasie określają odrębne przepisy.
8. W trakcie urlopu student może za zgodą Dziekana brać udział w niektórych zajęciach oraz przystąpić do zaliczeń i egzaminów. Zapis ten nie dotyczy osób, które uzyskały urlop ze względów zdrowotnych.
9. Warunkiem podjęcia studiów po urlopie jest dokonanie stosownego wpisu w indeksie. Po wznowieniu studiów po urlopie, student studiuje wg aktualnie obowiązującego planu studiów.

Na pierwszym roku studiów nie jest możliwe uzyskanie urlopu bez podania przyczyny, czyli pozostają: zdrowotny, wychowawczy, okolicznościowy albo zawodowy. Z tego co piszesz, w Twoim przypadku powinieneś złożyć wniosek o urlop okolicznościowy (o którym mowa w ust. 1 c tj. z powodu ważnych okoliczności losowych) i opisać we wniosku sytuację rodzinną o której wspominasz, ew. wychowawczy, gdyby ta sytuacja rodzinna wiązała się z opieką nad dzieckiem. Taki wniosek składa się pisemnie do prodziekana ds. studenckich. Im szybciej tym lepiej, bo z przepisów wynika, że powinien być złożony "terminie do 7 dni od daty zaistnienia przyczyny udzielenia urlopu". Może też pomóc indywidualna wizyta u dziekana z wnioskiem w celu dodatkowego uzasadnienia. Jeśli okoliczności, o których piszesz są poważne, to szansa na urlop wydaje mi się, że jest duża. Jest to indywidualna decyzja prodziekana, od której można się jeszcze odwołać u rektora. Informacji, jak złożyć taki wniosek powinien też udzielić dziekanat.

PostNapisane: So, 07 maja 2011, 20:27 
Potrafi liczyć do dziesięciu

Aż się dziwie czemu sam nie zajrzałem do regulaminu...
Dzięki wielkie za informacje. To właśnie chciałem wiedzieć:)

Strefa czasowa: UTC + 1